Ana Menü

“ Yeşilyurt TECDE Bülent Börek’den Şubesinden Aşure etkinliği “

15.08.2022 - 12:36 Yayınlanma Tarihi
| 15.08.2022 - 14:47 Güncelleme Tarihi
A- A+

"Muharrem Ayı ve Aşure Günü" dolayısıyla program düzenlendi. Yeşilyurt TECDE Bülent Börek Şubesi tarafından 2 Bin kişilik aşure etkinliği düzendi.

Ak Parti merkez karar yönetim kurulu üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Ticaret Borsası MTB Başkanı Ramazan Özcan,  Yeni Malatya spor 'un kulüp başkanı Hacı Ahmet Yaman, sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 “Aşure kardeşliktir”

Yeşilyurt TECDE Bülent Börek Şubesi olarak Muharrem ayı nedeniyle bu yıl 2’incisini düzenlediğimiz aşure etkinliği yoğun ilgi gördü, bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi. Bülent Börek Şube işletmecisi ve iş insanı Mahmut Oğuzbey etkinlik dolayısıyla katılım sağlayan başta şehrin ileri gelenleri olmak üzere tüm Malatyalılara teşekkür etti. Muharrem ayının öneminden bahseden Oğuzbey, “ Muharrem ayı kardeşlik ve dostluk ayıdır. Bu ayda paylaşmalı ve gönül bağlarımızı güçlendirmeliyiz. Biz Bülent Börek olarak aşure etkinliğinin bu yıl 2’incisini düzenliyoruz ve Allah kısmet ederse ilerleyen yıllarda da bu etkinliği sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“Muharrem ayı kardeşlik ayıdır”

Muharrem ayına ve kardeşliği ifade eden MTB Başkan Özcan  “Muharrem ayı kardeşlik ayıdır ve bu ayda bu güzel etkinliği organize eden değerli kardeşimize ve katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Malatya kardeşliği ve dayanışmayı çok iyi bilen bağları güçlü bir şehir ve bu tür etkinlikler bu bağı daha da güçlendirecektir” şeklinde konuştu.

“Aşureler birlik ve beraberliğin sembolüdür”

Yeşilyurt TECDE Bülent Börek şubesi tarafından aşure etkinliğine katıklarını ifade eden Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Muharrem ayında oruç tutanların oruçlarını Allah Kabul etsin birlik ve beraberliğimiz için aşureler vesile olsun aşureler birlik ve beraberliğin sembolüdür ifadelerini kullandı.

“Daha sonra vatandaşlara aşure ikramında bulundu”

 

HABER FOTO GALERİ
Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.