Ana Menü
19.09.2022 - 15:41 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Gençlik ve Eğitim Derneği, Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Derneği ve Derebeyleri Taraftarlar Derneği ortak bir projeye imza attı.

Yaptığı etkinlikler ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıklıkla bahsettiren Gençlik ve Eğitim Derneği, yetiştirme yurdunda kalan çocuklar için bir program düzenledi. Geleceğin teminatı olan çocuklarımızı  Gündüzbeyde Susesi işletmesinde bir araya getirdi. Kahvaltı etkinliğiyle başlayan programa Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Bülent Tüfenkci, Maliye Müdür Yardımcısı Şamil Küçük, Kızılay Malatya Eski Başkanı Ramazan Soylu, İş insanı Kenan Gerçek, Hüseyin Şahin ve Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma, Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği (YADER) Başkanı Mehmet Çolak katılım sağladı.
 

ÇOCUKLARIN FUTBOL HEYECANI

Kahvaltı programının ardından Yeni Malatya Spor Stadyumunda çocuklar için bir futbol maçı düzenlendi. Kendi aralarında futbol maçı yapan gençler doyasıya eğlenirken, futbol maçında Gençlik ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Ahmet Bayduz, YADER Başkanı Mehmet Çolak ve Derebeyleri Taraftarlar Derneği Başkanı Ender Kaya da çocukları yalnız bırakmayarak takımlarda yerini aldı.
 

"ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN AYDINLIK YÜZÜ"

Program ile alakalı konuşan Başkan Bayduz; "Geleceğimizin aydınlık yüzü olan çocuklarımızla bugün böyle bir programda bir arada olmaktan duyduğumuz mutluluk, kelimelerle anlatılabilecek kadar kolay değil. Duygu yoğunluğunun ve mutluluğun bu denli bir arada olduğu hepimizin tek yürek olduğu bu program bizim için çok kıymetli. Her zaman nasıl ve ne şartta olursa olsun çocuklarımızın yanındayız. Bundan öncesinde nasıl yanlarında olduysak her daim destekçileriyiz. Bugün ayrıca bu programda bizi yanlız bırakmayan ve desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen konuklarımıza da ayrıca teşekkür ederim." açıklamasında bulundu.
 

"BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN"

Derebeyleri Taraftarlar Derneği Başkanı Ender Kaya ise yaptığı açıklama da; " Bugün böyle bir projenin içerisinde olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Başta bu program için emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.  Yaptığı çalışmalar ve yürüttüğü projelerle dikkat çeken Gençlik ve Eğitim Derneği, bu program dahilinde de yine farkını ortaya koymuş bulunmakta. Çocuklar bizim her şeyimiz ve geleceğimiz çocuklarımızın ellerinde. Birlik ve beraberliğimiz sevgiyle daim olsun, dilerim ki çocuklarımız hayatları boyunca bugün olduğu kadar mutlu olsunlar." ifadelerine yer verdi.

 

"ONLARIN HER ZAMAN YANINDAYIZ"
Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Derneği Başkanı Mehmet Çolak ise; " Malatya Yader olarak bu anlamlı projeye katkı sunmak bizleri onurlandırdı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizlerde çocuklarımızın ve gençlerimizin her anında yanındayız. Gerek yurt safhasında ve gerekse de yurttan sonraki hayatlların da onların yanındayız. Gençlik ve Eğitim Derneği'ne ve Derebeyleri Taraftarlar Derneği'ne teşekkür ediyoruz." dedi.

Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.