Ana Menü

Vahap Küçük ’Dost Meclisi’nin konuğu oldu

21.10.2022 - 14:13 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen ‘Dost Meclisi’ programının bu haftaki konuğu LC waikiki yönetim kurulu Başkanı Vahap Küçük oldu.

Programa Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz' Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, MÜSİAD üyeler katıldı.

 

“Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi olarak, Dost meclisinde Vahap Küçük  ’konuk ediyoruz diyen MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz  LC waikiki şirket büyüme hikayesini bizlere sunum yapacaklar, bilgi ve tercümelerini bizlerle paylaşacaklar MÜSİAD üyelerimize hem bireysel hem’ de şirket anlamında gelişmesine katkı sağlayacağını umuyorum dedi.

 

 

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen ‘Dost Meclisi’ programında yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Çınar Uzun zamandır bir araya gelmemiştik tabi zor günler atlattık, Pandemi süreci ve sağlık süreci vardı Dünya genelindeki sıkıntı yaşadık şükürler olsun Bu gün bir aradayız dedi. 

 

“Yeşilyurt’umuz büyütmek ve geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullan Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar sizlerin destekleri ve katkılarıyla Şehrimizi büyütmeye geliştirmeye ve alanlar açmaya hem Ticari olarak bir takım şeyler kazandırmaya hem ’de sosyal kültür etkinliklerle  bol bol iştigal ediyoruz . Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi bizim ailemiz yetiştiğimiz genç MÜSİAD kurulumdan itibaren 2006 yılından itibaren 16 yıldır çeşitli organizasyonlar ve toplantılar istişarelerde bir arada olduk. Her zaman desteğini gördük ve faydasını gördük bu kardeşlik ortamı insana çok şey kazandırıyor MÜSİAD Malatya Şubesi tarafından Dost Meclisi’ in konuğu Malatyalı iş insanı Vahap Küçük LC waikiki hayat hikayesini dinleyeceğiz kendisini örnek alıyoruz ve takdirle karşılıyoruz hangi şehre giderseniz gidin Küçük Ailesinin hep hayır işlerinden ve yardımseverlik lerinde bahsediyorlar Bizlerde hem Hemşerimiz olduğu için gurur duyuyoruz şeklinde konuştu.

 

 LC waikiki yönetim kurulu Başkanı Vahap Küçük  MÜSİAD Malatya Şubesinde Dost meclisi konuğu olarak Panel düzenledi. 

LC waikiki Büyüme hikâyesini paylaşan İş İnsanı Küçük LC waikiki 1988 yılında  Bizim o zamanlar  tarım toplumundan sanayi toplumuna geçtiğimiz yıllar rahmet hemşerimizi  8'nci Cumhurbaşkanı Turgut Özal Dünyaya  açılma politikasıyla tarım toplumundan sonra en kolay yapılacak iş hazır giyim. Konfeksiyondu 1988 yılında İstanbul’da zeytin burnunda küçük bir atölyede iş hayatına başlamış olduk, 89 yılında waikiki tanışılıyor ve Türkiye ‘nin üretimi yapmaya başlıyoruz, tabi o zamanlar waikiki Fransa'da popüler bir marka  ve 90 yılında üretimle bir yere  gidemeyeceğini düşünerek  waikiki lisansına talip olduk  o zamanlar waikiki ürünlerinde müthiş  taklit furyası var  waikiki bundan rahatsız olduğu için lisansını bizlere verdi. Bizler 90 yılında bayilik ağıyla Anadolu’da nerede iyi bir mağaza varsa bayilik vererek başladıklarını söyleyen İş İnsanı Küçük 98 yılına geldiğimizde üretim fabrikalarımız var onlar üretiyor biz satıyoruz işler ters gidiyor ABD bir danışman geldi bize bizlere konferansda  hem üretim yapan ve markası olanın başarılı olduğunu görmedim dedi. Ya üretimde başarılı yada marka’da başarılı  ve bu söz bize ilham kaynağı oldu.98 yılında üretim gururuyla markayı ayardık biz  hemen ayıramadık 2 yıl hedef koyduk üretim grubumuza siz kendinize müşteri bulun  ve bizde kendimize tedarikçi bulacağız dedik 2001 yılında kriz geldiğinde  bizim vermiş olduğumuz karar ne kadar doğru olduğunu görmüş oldu ve Türkiye kriziydi Avrupa Kriz değildi .Bizim müretim firmalarımız döviz yükseldi para kazanıyorlar, ama iç piyasada işler tamamen durmuş kimse para ödemiyor çek ödemiyor oradan gelen can suyuyla o yılı da batmadan kurtuldu şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.