Ana Menü

Uyuşturucudan 5 şahıs tutuklandı; 21 adet imitasyon cumhuriyet altınıyla yakalandı

20.09.2022 - 17:53 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Malatya polisi suç ve suçlulara göz açtırmıyor… Uyuşturucudan 5 şahıs tutuklandı; 21 adet imitasyon cumhuriyet altınıyla yakayı ele verdi.

Uyuşturucudan 5 şahıs tutuklandı;

21 adet imitasyon cumhuriyet altınıyla yakalandı

Malatya polisinin çalışmaları kamuoyuna şöyle açıklandı:

“Malatya İl Emniyet Müdürlüğü narkotik ekiplerince uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan 3 ayrı sokak çalışmasında;

839 adet Sentetik hap, 2 parça halinde 1,29 gr metamfetamin maddesi, Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 13.980 TL ele geçirildi. TCK 188 maddesinden işlem yapılıp gözaltına alınan 6 şahıs işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Bunlardan H.A, S.D, A.T.Ç, M.M ve M.E isimli 5 şahıs tutuklandı.

Ayrıca yine narkotik ekipleri tarafından E. Y. isimli şahsın ikametinde yapılan aramada ise 6 adet farklı marka ve modelde uzun namlulu silah ile 31 adet fişek ele geçirildi. Şüpheli ve ele geçen malzemeler Polis Merkezine teslim edilerek tahkikata başlandı.

Suç ve suçlularla mücadelemiz etkin ve yoğun bir şekilde kararlılıkla devam etmektedir.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce asayiş ve güvenliğin temini yönünde yapılan çalışmalarda kent merkezinde 3 farklı açıktan hırsızlık olayının faili olduğu tespit edilen M. K. ve K. K. isimli şahıslar ekiplerimizce yakalanmış, işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen K. K. adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, M. K. ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

1-Üçbağlar Mahallesinde bir ikametten 75.000 TL değerinde çeşitli ev eşyalarının çalınması olayı ile ilgili faili meçhul şüpheli M.Ş. tespit edilerek yakalanmış, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

2- Yeni Hamam Mahallesinde bir iş yerinden 500 kg kayısı çekirdeğinin çalınması olayının faili meçhul şüphelileri olduğu tespit edilen A.G. ve Y.G. isimli şahıslar suça konu kaysı çekirdekleri ile yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

3- Saray Mahallesinde meydana gelen dolandırıcılık olayının şüphelisi F.T. isimli şahıs Elazığ yolu üzerinde bir minibüs içerisinde yakalanmış, şahsın üzerinden 21 adet imitasyon cumhuriyet altını ele geçirilmiş tahkikata başlanmıştır.

4- Başharık Mahallesinde bir bakkal dükkânında alışveriş sonrası sahte 200 TL verilmesi ile meydana gelen parada sahtecilik olayının şüphelisi S.M isimli şahıs tespit edilerek yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

5- Paşaköşkü Mahallesinde meydana gelen otodan teyp hırsızlık olayının Faili Firar şüphelisi S.Ç. isimli şahıs yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

6- Cevherizade Mahallesinde bulunan bir zincir marketten çeşitli ürünlerin çalınması olayının şüphelisi F.K. isimli şahıs tespit edilerek yakalanmış tahkikata başlanmıştır.”

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.