Ana Menü

RSS Servisi

RSS NEDİR?

RSS (Real Simple Syndication), site içeriğini dağıtmak için geliştirilmiş XML (Extensible Markup Language) tabanlı bir veri sunuş biçimidir.Dünyada, sahip olduğumuz bilgiyi güncel tutabilmemiz için taramamız gereken milyarlarca web sayfası bulunmaktadır.

RSS servisi size bu hizmeti sağlıyor. Daha açık söylemek gerekirse RSS, istenilen içeriğin tanımlanmasına ve sadece o içeriğin doğrudan kişiye ulaşmasına olanak tanıyan bir hizmettir. İlginizi çeken en son haberin verisini size göstererek gündemi zorlanmadan takip etmenizi sağlar, sizi zahmetten kurtarır. RSS servisini nasıl başlatacaksınız? Bunun için bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programı olmalıdır.Haberler listesinden ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz.

Mesela; son dakika haberleriyle ilgileniyorsanız son dakika karşısındaki adresi haberler listesinden alıp bilgisayarınızdaki okuyucu programına eklemelisiniz. Ekonomi haberleri size doğrudan gelsin istiyorsanız ekonomi xml adresini okuyucu programınıza tanıtmalısınız.Bazı tarayıcılar (Firefox, Opera, Safari, vb) otomatik olarak RSS servisinden yararlanmanızı sağlar.


2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.