Ana Menü

Maski Genel Müdürü Mehmet Mert Bizim İşimiz Hizmet Etmek

21.09.2022 - 17:42 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Doğanşehir İlçesi’ne bağlı Fındık Mahallesi’nde gerçekleştirilen altyapı çalışmalarını inceleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Sorunların olduğu yere koşa koşa gideceğiz. Bizim işimiz bu. Vatandaşımızın sıkıntısını gidermek bizim tek amacımızdır” dedi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kırsal bölgelerde altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Doğanşehir İlçesi’ne bağlı Fındık Mahallesi altyapısı komple yenileniyor. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve Fındık Mahalle Muhtarı Diler Yıldırım yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Fındık Mahalle Muhtarı Diler Yıldırım, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti. Sıkıntılı bir altyapıya sahip olduklarını aktaran Muhtar Yıldırım, “İçme suyu ve kanalizasyon altyapısında büyük bir problemimiz vardı. Durumu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ilettik. Kendileri de en kısa sürede çalışmaların başlaması talimatını verdi. Çalışmalar devam ediyor. Hizmetlerden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ‘İçme suyu ve kanalizasyon altyapısı olmayan bir yer kalmayacak’ sözünü hatırlatan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ise Başkan Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Malatya’nın her bölgesinde çalıştıklarını aktardı. Fındık Mahallesi’nin altyapısının işletilebilecek bir durumda olduğu tamamını yenilediklerini belirten MASKİ Genel Müdürü Mert, “Mahallemiz iç içe girmiş bir durumda. Çok ciddi bir ekip çalışması yaparak altyapıyı tamamen yeniliyoruz. Doğanşehir bölgemizde çalışmalarımız devam ediyor. Hemen hemen bu bölgemizin sorunlarının yüzde 90’lık kısmını çözmüş durumdayız. Yeni hatlar yaptık, işletmeye uygun olmayan hatları yeniledik. Yeni kaptajlar yaptık. Kaynak ve gözelerden iyileştirmeler yaptık. Arıtma Tesisimiz bitmek üzere. Yeni gelen talepleri de değerlendirmeye alarak altyapı sorunlarından arındırılmış bir Doğanşehir ortaya çıkaracağız. Fındık Mahallemizin altyapısını bitirdikten sonra üstyapı ile ilgili çalışmalar da yapılacak. Çok güzel bir mahalle olacak. Bizim işimiz bu. Biz koşa koşa geleceğiz. Maddi manevi bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a şükranlarımı sunarken, ekip arkadaşlarımı da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.