Ana Menü

Malatya Valiliği 'den Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu'na yalanlama

15.03.2023 - 17:02 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Malatya Valiliği 'den Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu'na yalanlama

Malatya Valiliği, “günlük 10 bin kişilik yemek ikramı yapılan aşevimizi hangi gerekçe veya korkuyla kapatma kararı alıyorsunuz?” açıklamasını yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun iddiasını yalanlayarak, “Söz konusu alanda geçici işyerleri inşa edileceği için aşevi çadırı uygun başka bir alana taşınacaktır. Yeni yerinde faaliyetine devam edecektir” cevabını kamuoyu ile paylaştı.  Kılıçdaroğlu da aynı yalanı paylaştı. 

-Malatya Valiliği: “Oraya işyerleri kuruluyor, aşevi çadırı uygun başka bir alana taşınacaktır”

Malatya Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklama da, Eski Köy Garajı alanında bir dernek tarafından kurulan aşevinin bu alana kurulacak olan işyerleri nedeniyle başka bir alana kaldırıldığı açıklanarak, bazı sosyal medya hesaplarındaki aşevinin kapatılmak istendiği iddialarının tamamen asılsız olduğu belirtildi. 

Malatya Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu şekilde; “Bazı sosyal medya hesaplarında bir derneğe ait aşevinin kapatılmak istendiği yönünde iddialar tamamen asılsızdır. Söz konusu alanda geçici işyerleri inşa edileceği için aşevi çadırı uygun başka bir alana taşınacaktır. Yeni yerinde faaliyetine devam edecektir.” denildi.

-Karamollaoğlu ve Kılıçdaroğlu’na buraya geçici işyerleri kurulacağı söylenmedi mi, sizin çadırınız mı önemli, Malatyalı esnafın ekmek teknesi mi?   

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, aşevinin yerinin değiştirildiğini değil, kapatıldığını iddia ederek şu ifadeleri ileri sürmüştü, “Karamollaoğlu sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı, “Partimizin öncülüğünde Malatya'da kurulan ve günlük 10 bin kişilik yemek ikramı yapılan aşevimizi hangi gerekçe veya korkuyla kapatma kararı alıyorsunuz? İktidarı uyarıyorum; bu yanlış kararınızdan ve süreç boyunca sergilediğiniz bu bağnazlık ve aymazlıktan derhal vazgeçin!”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu ise, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamolaoğlu’nun paylaşımını, “Milletimize bu kötülüğü yapmayın, nefsinize yenilmeyin, aşevinin siyaseti olmaz. Geçmiş olsun Temel Bey dostum…” ifadeleri ile paylaştı. 

Bu arada, Malatya’da yaklaşık 15 bin ticarethanenin hasar görmesi nedeniyle kent içinde açık alanlara kurulacak olan geçici işyerlerinden bir bölümü için Eski köy Garajı’nın bulunduğu boş alanda seçilmişti. 

Öte yandan, Malatyalı esnafın biran önce tezgâhına kavuşması için çalışma yürütülürken, bu gerçeği bilen Malatya’daki siyasi partilerin bu durumu yalan iddialarla kamuoyuna taşıması dikkat çekiyor. 

Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.