Ana Menü

Kuyumcular Çarşısı Sokak Sağlıklaştırması Açılış Töreni Gerçekleştirildi

03.09.2022 - 12:30 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Vali Hulusi Şahin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kuyumcular Çarşısı Sokak sağlıklaştırması açılış törenine katıldı.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından kürsüye gelen Vali Şahin, “Şehirlerin sadece binalardan, aralarındaki yollardan ibaret olmadığını şehirlerde bir ruh bir kültür olması gerektiğini bunun da böyle meydanlarla oluştuğunu ifade ederek belediyelerimizden isteğimiz bu tür meydanları  daraltmayalım, parklarımız bizim en kıymetli alanlarımızdır dedi.

Yapılan çalışmaları incelediğini söyleyen Vali Şahin çok kıymetli işler yaparak, şehrimizin güzelleşmesine katkı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibini kutluyorum dedi.

Büyükşehir Belediyesinin bu sokak sağlıklaştırmasıyla beraber sadece esnafa daha düzgün bir çalışma ortamı oluşturmadığını, aynı zamanda şehrin imajını da düzelttiğini belirten Vali Şahin, bütün belediye başkanlarımızdan da talebimiz şudur ki bütün çarşıların elden geçirilmesi ve ortaya sanki, gelin süsler gibi süslenmiş bir Malatya çıkarılması, yapılan bu çalışmaların bunun için bir başlangıç olmasını temenni ediyorum” dedi.

Soykan Parkında düzenlenen açılış programına Vali Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İl Jandarma Komutanı Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Siyasi Parti temsilcileri, Kamu Kurum Kuruluşları Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.