Ana Menü
11.01.2023 - 16:10 Yayınlanma Tarihi
| 11.01.2023 - 16:36 Güncelleme Tarihi
A- A+

Malatyalı Yazar Server Koç Geda isimli Kitap çıktı

Malatyalı Yazar Server Koç Geda Kitap çıkardı. İmza günü için geri sayım başladı

Çocukluğunu derme çatma bir evde geçiren kahramınız gençlik yıllarında mesleği gereği büyükşehirde hayatını devam ettirmesi gerektirmektedir. Mesleğinde yaşadığını olumsuz durumlar ve sevdiklerinin ölümü üzerine kendisini dış dünyaya kapatmıştır. Bu kapanış beraberinde sıkıntılı günler ve yaşayacağı içinden çıkılmaz sanrıları doğurmuştur. Hayatının kötü gitmesi, sanrıları  şiddetinin artması, kendini kontrol edememesi ve verdiği yanlış kararlar onu sokağa ve aklını kaybetmesine yol açmıştır.

Çoklu kişilik bozukluğu tanısı konulan bir adamın iç savaşlarla geçen bir hayat hikâyesi

Server Koç, 1994 yılında Malatya’nın Battalgazi ilçesinde doğdu. Çocukluğunu ve gençliğini İstanbul’da geçirdi. İlkokul, ortaokul ve lise hayatını İstanbul’da tamamladı. Daha sonra üniversite öğrenimi için Muğla’ya taşındı. Muğla Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü ve Nişantaşı Üniversitesi Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Bölümü’nü okudu. Hali hazırda Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü okumakta. Mezuniyetinin ardından 2017-2018 öğretim yılı boyunca bir devlet okulunda öğretmen olarak görev yaptı. Öğretmenliği bıraktıktan sonra bir buçuk yılı aşkın süre işsiz kaldıktan sonra kendi şirketini kurup ticarete atıldı.

Yazmaya karar vermesinin asıl sebebi kafasının içindeki susmak bilmeyen sesti. O sesi susturmanın tek yolunun yazmak olduğunu anladığından itibaren yazmaya başladı ve her gün bu yeteneğini daha da geliştirdi. Kendisi, yazmanın bir terapi olduğuna ve dünyadan silinemeyecek bir ayak izinin bırakılabileceği, nadide bir araç olduğuna inandığını belirtiyor. Ve bu yazmak serüveni içerisinde geçimini ise ticaret yaparak sağlıyor.

 Çünkü Geda başlı başına hayatın gerçekleridir. Geda bir tercih değil, kalıtımsal mirasın doğurduğu bir yaşamdır. Acı gerçek ise; herkes yoksunluğuyla doğar, yoksulluğuyla ölür. Geda bunu anlatır, anlamak isteyene…

 Lise son sınıf öğrencisiyken yazma yeteneğini keşfeden Server Koç, yayınlamadığı türlü denemeler ve hikayeleri kağıda döktü. Okul dergilerinde birkaç yazısı yayınlanmış olsa da onun için asıl dönüm noktası ilk kitabı olan “Geda” adlı romanının basıma geçmesiyle olduğu söylenebilir.

Kaynak: Malatya,İstanbul
HABER FOTO GALERİ
Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.