Ana Menü
10.01.2023 - 15:39 Yayınlanma Tarihi
A- A+

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü vesilesiyle CHP milletvekili aday adayı Enver Kiraz’dan Malatya gazeteciler cemiyetine ziyaret gerçekleştirildi.

CHP’li Kiraz beraberinde Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe başkanları ile birlikte Malatya gazeteciler cemiyeti (MGC)ye ziyaret gerçekleştirdi.  CHP’lileri MGC başkanı Vahap Güner ve Yönetimi konuk etti.

“MGC Önemli işler yapıyor”

CHP İl başkanlık görevini yürüten ve aynı zamanda CHP’den milletvekili aday adayı olan Enver Kiraz, gazetecilerin günlerini tebrik ederek;  “Bir süre önce aday adayı olmak için istifamı vermiştim ama henüz il başkanımız atanmadığı için parti temsil noktasında görevime devam ediyorum. İl başkanımız belirlenmesi ile birlikte görevi devredeceğiz. MGC’nin öneminin her zaman farkındayız. Geçmişten bugüne her önemli dönemde ziyaret ettiğimiz, düşüncelerimi paylaştığımız bir kurum burası. Bugünde Vahap Güner’in başkanlığında Malatya’da aslında önemli işlere imza atılıyor. Hem basın anlamında, hem Malatya’nın sorunları anlamında, vatandaşların tarafsız ve objektif haber alması anlamında önemli hizmetler yapıyorlar. Bu anlamda kendilerini kutluyoruz.” dedi.

“Kurumlar kapanma ile karşı karşıya”

Ekonomik sıkıntıları gündeme getiren Kiraz; “Dijital bir çağdayız. Burada olan bir haber anında dünyanın dört bir yanında görüntülenebiliyor. Böyle bir ortamda elbette dünyada yaşayan, Malatyalılarında, Malatya’dan haberdar olma anlamında da önemli bir görev üstleniyor çalışan gazeteciler. Bir diğer zorluğu da kur dalgalanmaları çerçevesinde özellikle gazete ve benzeri basın yayın kuruluşların birçoğun da önemli maliyet arışları var. Bu artışların çerçevesinde birçok kuruluşun kapanma ile karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Birçok basın yayın kuruluşunun BAĞKUR’dan tutun, çalışanların SGK’sı ve çalışanların maaşlarını da ödemekte zorluk çektiklerini görüyoruz. Tüm bu sorunların aşıldığı günler diliyoruz. Bu vesileyle bütün çalışanlarımızın, gazetecilerimizin gününü yürekten kutluyoruz. “ ifadelerine yer verdi.

“Tavrımızı koruyacağız”

Son olarak seçim çalışmalarını da değerlendiren Kiraz; “Önümüzde bir seçim süreci var. Biz Malatya’da uzun süredir izlediğimiz birleştirici, bütünleştirici, anlayışı, olumlu siyaset tarzımızı seçim döneminde sürdüreceğiz. Sizlerin de sorunları gündeme getirmekte önemli görevler üstlendiğinizi biliyoruz. Sizlerin de desteği katkısıyla elbette Malatya’nın sorunlarının çözümünde bizde elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Malatya’mızı hak ettiği daha iyi yerlere getirme noktasında hepimiz elimizi taşın altına koyacağız.“ diye konuştu.

MGC başkanı Vahap Güner ise CHP heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.