Ana Menü
21.09.2022 - 14:51 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Malatya’nın fethinin 921’inci yıl dönümü kutlamalarıyla birlikte 17-20 Eylül tarihleri arasında 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Melita’dan Malatya’ya Kültür, Sanat, Tarih, Arkeoloji, Turizm, Gastronomi ve Moda Günlerinde Baskıresim sergisi açıldı.

Vali Hulusi Şahin’in eşi Malatya Gönül Elçileri Temsilcisi Ebru Şahin ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın eşi Hafize Gürkan, Türkiye’de Çağdaş Resim sergisi “Arslantepe Buluşması” ve Baskıresim sergisini ziyaret etti.

Sergideki eserler hakkında bilgiler alan Vali Hulusi Şahin’in eşi Malatya Gönül Elçileri Temsilcisi Ebru Şahin; “Bugün baskıresim sergisi için çok güzel bir mekanda bulunuyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyemizin düzenlemiş olduğu etkinlikler kapsamında; İşin duayenleri, hocalarımız ve öğrencilerinin katkılarıyla oluşan kıymetli bir sergiyi inceleme fırsatı bulduk. Kendi adıma çok güzel şeyler öğrendim. Tüm Malatya halkımızın sergiyi gezmesini tavsiye ediyorum, hocalarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Ebru Şahin ve Hafize Gürkan daha sonra baskıresim çalışmasına katıldı.

Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.