Ana Menü

Arguvan'da Belediyeden İlkokul Öğrencilerine Gıda Desteği

18.12.2022 - 13:52 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan Belediyesi olarak başlattıkları ilkokul düzeyindeki okullara birer öğün gıda desteği hakkında bilgi vererek destek istedi.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizin daha yaşanabilir bir yer olması için çalışıyoruz. İlçenin fiziki koşullarından bilimden sanata, spora kadar her türlü alanda faaliyet gösteriyor, çağı yakalamaya çalışıyoruz. Hiç kuşkusuz eğitim ve eğitime sunulacak destek tüm bunların başında geliyor. Bu yıl Arguvan Belediyesi olarak bir proje gerçekleştirdik ve ilçemizdeki ilkokul düzeyindeki okullara birer öğün gıda desteği sağlamaya başladık. Başlattığımız bu projenin, çocuklarımızın hem zihinsel hem de bedensel gelişimine katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Kızıldaş “Ülkemizdeki gelir adaletsizliği ve her geçen gün kötüye giden ekonomik koşullarda böyle bir proje gerçekleştirmek bizler için bir görev niteliği kazandı. Söz konusu yaş grubunun gelişim dönemi göz önüne alındığında bedensel ve zihinsel gelişimin yanında ruhsal gelişimin de göz ardı edilmemesi gerekir. Şimdiye kadar ailelerde olan bu sorumluluğu devralmamızla birlikte her bir çocuğumuzun aynı gıda maddeleri ile beslenmesini sağlayarak, ekonomik durumu iyi olmayan ailelerimizin çocuklarının bu durumdan kötü etkilenmesinin önüne geçmiş olduk. Projemizle ilgili aldığımız olumlu geri dönüşler yüzümüzü güldürüyor. Ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımıza faydalı olabilmek bizim için en büyük mutluluk kaynağıdır. Projemize katkı sunmak isteyen tüm eğitim gönüllüsü dostlarımızın desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Kızıldaş konuşmasının sonunda “Destek olmak isteyen dostlarımız bizlere 0539 332 6812 numarasından ulaşarak iletişime geçebilirler.” dedi.

Kaynak: Bülten
Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.